Výstava Slovenské kráľovské mestá v Sosnowci

Dňa 13.9.201 sa v reprezentačných priestoroch Múzea v Sosnowci (Poľská republika) konalo slávnostné otvorenie výstavy fotografií Slovenských kráľovských miest pod názvom „Cesta kráľovských miest na Slovensku“. 64 fotografií manželov Bobákovcov predstavilo mestá Bardejov, Kežmarok, Stará Ľubovňa a Levoča a ich takmer desaťročnú spoluprácu. Návštevníkom výstavy, ktorá v múzeu bude inštalovaná do konca októbra, sú k dispozícii propagačné materiály z jednotlivých miest, ale aj spoločne vytvorené materiály o mestách.

Výstavu za účasti primátora Sosnowca Kazimierza Górskiego, honorárneho konzula SR v Gliwiciach Mariana Czerneho, konzula Tomáša Kašaja a mnohých pozvaných hostí otvoril generálny konzul SR    v Krakove Marek Lisánsky spoločne s riaditeľom múzea v Sosnowci Zbygniewom Studenckim.

Počas slávnostného otvorenia výstavy podpísali zmluvu o spolupráci Múzeum v Sosnowci a múzeá     v kráľovských mestách – Slovenské národné múzeum – Spišské múzeum v Levoči, Šarišské múzeum v Bardejove, Múzeum v Kežmarku a Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni, čím sa ešte viac potvrdila a prehĺbila spolupráca kráľovských miest a organizácií v nich.